EKO JUNIOR

 • PROFIL

  Przedszkole niepubliczne „EKO-JUNIOR” jest przedszkolem o profilu muzyczno-językowo-sportowym. Zlokalizowane jest w zielonej dzielnicy Łodzi – Złotno z dogodnym, 5 minutowym dojazdem z Retkini, Teofilowa oraz Śródmieścia.
  Przedszkole jest wpisane do ewidencji przedszkoli niepublicznych, prowadzonej przez Prezydenta Miasta Łodzi, pod numerem DSS-Ed-VIII.4430.105.2013.

 • WARUNKI I WYPOSAŻENIE

  Nowoczesny budynek przedszkola spełnia wymogi p-poż oraz sanitarno – higieniczne, a fantazyjnie urządzone sale dają dzieciom poczucie komfortu  i domowej atmosfery. Przedszkole posiada własny, zadbany ogród wraz z placem zabaw. To magiczne miejsce, przestronne i pełne światła, w którym każde dziecko czuje się wspaniale.

  Przedszkole wyposażone jest w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, estetyczne kąciki zabaw oraz tablicę interaktywną. Nasza placówka reprezentowała Polskę w projekcie „I know I can” w ramach akcji Partnerskie Projekty Szkół programu Comenius w latach 2012-2014 (więcej w zakładce „Comenius”). Jesteśmy jedyną placówką przedszkolną w Europie, której uczniowie uczestniczyli w spotkaniach  projektowych za granicą. 11 naszych podopiecznych odwiedziło przedszkole w Nogradsipek na Węgrzech, a 5 naszych przedszkolaków zwiedziło Hiszpanię i tamtejszą szkołę w Cogolludo.

 • PEDAGODZY I PROGRAM

  W naszej placówce starannie dobrani pedagodzy realizują program MEN połączony z programem autorskim,  w oparciu o indywidualne możliwości każdego dziecka. Nasza kadra wciąż podnosi swoje kwalifikacje poprzez szkolenia, warsztaty i konsultacje z najlepszymi specjalistami w dziedzinie pedagogiki. Jednak, przede wszystkim, są to pełni ciepła i empatii wychowawcy. Znamy wszystkich naszych podopiecznych – ich potrzeby, marzenia i bolączki dnia codziennego 🙂

 • WYŻYWIENIE

  Dużą wagę przywiązujemy do jakości żywienia naszych maluchów. Posiłki pozbawione są glutaminianu sodu i konserwantów. Codziennie dzieci otrzymują dużą dawkę witamin w postaci warzyw, owoców, soków i herbat ziołowych.

 • FREKWENCJA

  Frekwencja w naszej placówce wynosi 80%

Zajęcia dodatkowe

Nasza oferta jest bardzo bogata w zajęcia dodatkowe, ponieważ dzieci uwielbiają się uczyć. Sprawia im to radość, a nie trudność. Dlatego umożliwiamy dzieciom intensywne poznawanie świata, bo taka ich jest natura.

Okres przedszkolny, ze względu na bogaty rozwój sfery wrażeniowej i emocjonalnej, szczególnie sprzyja spontanicznemu pojawieniu się u dzieci zdolności artystycznych, zwłaszcza plastycznych i muzycznych, a także uzdolnień twórczych, aktorskich, matematycznych, przywódczych, sportowych, technicznych, czasami pisarskich i naukowych. W naszym przedszkolu dzieci mogą odkrywać w pełni swój potencjał i rozwijać talenty poprzez liczne zajęcia dodatkowe i zajęcia indywidualne z nauczycielem

Uczymy języków angielskiego i hiszpańskiego, ponieważ rozpoczęcie przygody z językiem obcym we wczesnym dzieciństwie jest bardzo korzystne ze względu na niezwykłą chłonność umysłu dziecka w tym wieku. Podczas pierwszych lat życia tworzą się w mózgu główne połączenia nerwowe, które w przyszłości wpływają na zdolność łatwego i szybkiego uczenia się. Rozpoczynając naukę języka obcego w wieku 2,5-3 lat sprawiamy, że język ten nie będzie brzmiał dla dzieci obco, a stanie się częścią ich świata.  Ponad to o prawidłowy akcent brytyjski dba nasz Native Speaker z Anglii, który prowadzi zajęcia z przedszkolakami 2 razy w tygodniu.

Nauka dzieci w naszym przedszkolu odbywa się poprzez ruch i zabawę. Dzieci uczestniczą w fascynującej i dającej radość zabawie, dzięki czemu podchodzą do nauki jako pasjonującej przygody, której są bohaterami.

ZADAJ PYTANIE

Masz pytanie? Napisz do nas!

Loading ...